Møter Pors i 2. runde

Bortekamp mot 3. divisjonslag i NM.

Annonse:

Sist lagene møttes i en offisiell kamp var også i NM. Tilbake i 2014 vant Mjøndalen 0-1 på bortebane.

- Det vi har tatt hensyn til er at de lavest rangerte lagene får motstander fra Eliteserien eller OBOS-ligaen. Samtidig prøver vi å begrense reisebelastningen og unngå lag som har spilt mot hverandre i nær fortid. Det er ikke alltid alle kriteriene blir oppfylt i alle kamper, men det er en vanskelig kabal og jeg synes det er mange fine kamper. Jeg håper og tror vi klarer å skape mange fine fotballfester med dette oppsettet, sier Rune Pedersen i NFFs konkurranseavdeling.

Kampene spilles onsdag 22. mai kl. 18.00, med unntak av kampene der annet står nevnt. 

Kampene spilles slik: 

Kvik Halden – Lillestrøm
Fredrikstad – Sarpsborg 08 (20.00 på NRK)                      
Moss – Kongsvinger                                                                      
Grorud – HamKam                                                                                       
Ullern – Strømsgodset                                                                              
Kjelsås – Skeid                                                                                
Asker – KFUM Oslo                                                                        
Follo/Bærum* – Notodden                                                             
Lørenskog – Ull/Kisa                                                                      
Eidsvold Turn – Vålerenga                                                           
Elverum – Stabæk (spilles 21/5)                                                  
Fram - Raufoss                                                                                 
Pors – Mjøndalen                                                                 
Jerv – Sandefjord                                                                            
Arendal – Odd                                                                                  
Hinna – Viking (spilles 23/5)                                                  
Egersund - Bryne                                                                          
Vard Haugesund – Sandnes Ulf                                                 
Sotra – Haugesund                                                                         
Fyllingsdalen – Nest Sotra                                                           
Åsane – Brann (spilles 23/5)                                       
Florø – Aalesund                                                                       
Hødd – Sogndal                                                                               
Brattvåg – Kristiansund                                                               
Sunndal – Molde (spilles 23/5)
Tiller – Rosenborg                                                                          
Nardo – Ranheim                                                                 
Levanger – Stjørdals/Blink                                                                       
Junkeren/Strømmen** – Bodø/Glimt
Melbo – Tromsø                                                            
Harstad – Tromsdalen                                                                   
Fløya - Alta              

Annonse fra Eliteserien: